PrzyrodaOnline.pl

Krótki subiektywny opis D7100

Tak jak obiecałem wcześniej – poniżej umieszczam, krótki subiektywny opis praktyczny Nikona D7100.

 

Pierwsze co się rzuca w oczy – to zupełnie inny tył niż w moich wcześniejszych korpusach.

D7100back
Jak widać na powyższym zdjęciu ekran LCD jest niejako na równi z tylną ścianką. Wobec tego w komplecie nie ma standardowo wcześniej dołączanej osłony na ekran z jednego prostego powodu – nie ma jak jest zamontować. Dodatkowo brak jest przełącznika AF. W jego miejscu znalazł się wybierak trybu pracy aparatu foto / video. Przełącznik AF znalazł miejsce w wybieraku rodzaju wyboru ostrości AF/MF. Widać go jako kółko z małym wcięciem w środku. Czy to wygodne jest – okaże się później. Dodatkowo na tylnej ściance znalazł się głośnik. Widać go pod wspomnianym wybierakiem trybu pracy jako 5 małych otworów.

D7100_18_105_left

Poza tymi istotnymi zmianami więcej poważniejszych modyfikacji nie zauważyłem w tylnej części korpusu.

Z_nikon-d7100_top-600

Patrząc od góry:

- zupełnie inny jak dla mnie wybierak trybu pracy aparatu. Widać, że zmieniona została idea wyboru. W moim D700 tryby PSAM wybieram poprzez wciśnięcie klawisza mode znajdującego się nad górnym LCD i wybór odpowiedniego trybu PSAM. Nie jest to jakoś bardzo męcząca zmiana więc jest dobrze.
Jak widać nad stopką lampy błyskowej znalazł się mikrofon do filmowania. Jest to mikrofon stereo – póki co nie wiem jak się sprawuje :)

cdn.

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

  • Forum Fotografia Przyrodnicza

  • Fotografia przyrodnicza – przyrodaonline.pl