PrzyrodaOnline.pl

O mnie

Witaj.
Nazywam się Marcin i mam w chwili pisania tego postu 35 lat. Fotografią zajmuję się od kilkunastu lat jednakże dopiero od tego roku zwróciłem większą uwagę na to co się dzieje dookoła nas.
Przeglądając różne fora fotograficzne coraz częściej rzucały mi się w oczy zdjęcia różnych gatunków ptaków i zwierząt. Pomyślałem sobie – co stoi na przeszkodzie abym i ja robił tego rodzaju zdjęcia.
Ale niestety to hobby nie należy do tanich. Koszty dobrych, jasnych i co najważniejsze ostrych teleobiektywów osiągają ceny w wysokości dla mnie niedostępne. Bo jak przeciętny amator może sobie pozwolić na markowy obiektyw kosztujący ponad 20 tysięcy złotych?  Wobec tego musiałem wymyślić coś innego. Doszedłem do wniosku, że czemu trzeba kupować od razu obiektyw np. Nikkor 400mm F2.8 z nanopowłokami i podwójnym systemem stabilizacji, który kosztuje jedyne ponad 35 tysięcy (sic!) złotych. Są przecież niezależni producenci tacy jak np Sigma czy Tamron (dalsza część w kategorii >> sprzęt).
7

DSC_4169

DSC_7766

Mam szczególny sentyment do tego zdjęcia i myślę, że będzie ono najlepiej opisywało mój stosunek do tego co robię. Zdjęcie to zostało wykonane z wykorzystaniem zdalnego wyzwalania migawki aparatu, porządnego stabilnego statywu oraz kilku ziaren słonecznika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

  • Forum Fotografia Przyrodnicza

  • Fotografia przyrodnicza – przyrodaonline.pl