PrzyrodaOnline.pl

Praktyczne testy Nikona D7100

W ostatni weekend lutego nas rozpieścił pod względem pogody, a szczególnie niedziela kiedy było bardzo ciepło i słonecznie.

Taka pogoda pozwoliła mi na przetestowanie body D7100 w terenie. Tak więc z samego rana ok 6:30 wyszedłem z domu i pojechałem do słynnych już

Łazienek Królewskich w Warszawie.

Łazienki rano są tak spokojne, że bez problemu można zrobić wiele ciekawych zdjęć nie budząc niczyjego zainteresowania.

Ale przejdźmy do meritum czyli testów..

Do body podpięty miałem obiektyw stałoogniskowy Sigma 300/2.8 HSM co dało mi ze względu na wielkość matrycy ogniskową 450mm ze światłem F2.8. Wygoda niesamowita. Nie trzeba tak bardzo podchodzić do obiektu jak w przypadku korpusów pełnoklatkowych. Dodatkowo często posiłkowałem się wbudowaną opcją dodatkowego cropowania 1.3x co jeszcze bardziej „wydłużyło” mi ogniskową do 585mm !!! Oczywiście nic nie jest za darmo i w przypadku normalnych zdjęć rozdzielczość zdjęć wynosi ok 24mpx to w wersji crop 1.3x wynosi ona ok 15mpx co mimo wszystko jest wartością bdb!

Szybkość mojego zestawu jest rewelacyjna – bardzo szybko obiektyw łapie ostrość a silnik chodzi szybko i bezszelestnie co również jest ważne w przypadku robienia tego typu zdjęć.

I kilka zdjęć wykonanych tym zestawem.

Zapraszam do komentowania !

23 20 18 6 33 24 27

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

  • Forum Fotografia Przyrodnicza

  • Fotografia przyrodnicza – przyrodaonline.pl